Крушчица, 14. септембар 2022.

Михољски сусрети села број 2

Спортски сусрети села ариљске општине

Под покровитељством Министарства за бригу о селу Републике Србије и општине Ариље, а у заједничкој организацији Основне школе "Ратко Јовановић" Крушчица и општине Ариље у Крушчици су одржани други Михољски сусрети села, културно-спортска манифестација која је окупила такмичаре из села ариљске општине.
 Лепо време, одлични терени и организација били су добра основа за игру, дружење и такмичење. Радни дан и велики послови у пољу допринели су да на манифестацији није било више старијих мештана села, али су зато деца била бројна. Окупили су се ђаци из школе домаћина, Основне школе "Бреково" из Брекова, Основне школе "Јездимир Трипковић" из Латвице и Основне школе "Стеван Чоловић" из Ариља.

Поздравни говор
Свечано отварање
"Прво зрно сунцокрета"

Част да званично отворе манифестацију имали су председник општине Предраг Маслар и представник Министарства за бригу о селу, Ило Михајловски. За свечано отварање и затварање сусрета били су задужени женско певачко друштво "Прво зрно сунцокрета" из Брекова, здравичар Видоје Јевремовић, фолклор Основне школе "Јездимир Трипковић" из Латвице и фолклор из Ариља.

Фолклор
Здравичар
Стрељаштво

Такмичили су се сви узрасти у више традиционалних и савремених спортских дисциплина. Надметало се у бацању камена са рамена, скоку из места, надвлачењу конопца, кросу, стрељаштву, пикаду, стреличарству, полигону спретности, шаху и стоном тенису.

Бацање камена с рамена
Превлачење конопца
Подела награда

Такмичења су прошла у најбољем реду, на задовољство и учесника и организатора. Најбољи су освојили награде, а ни остали нису били незадовољни, провели су један диван дан у игри и дружењу.